kütüphane

Ana Sayfa
Biyografiler Tarih Sözlüğü Haberler Makaleler Görüş ve Önerileriniz Kütüphane Linkler Arama Kaynakça

Silahlar Sorularla Osmanlı Tarihi Eserler Tablolar Osmanlıca Sözlük
Türkler ölmeyi biliyorlar, hem de iyi biliyorlar. Ben de ölmeyi bilen bir milletin yenilmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliyim. Burada hiç yoktan ordular kurmak ve bu orduları ölüme sürüklemek mümkün. Bu imkanlardan bol bol faydalanıyorum. Fakat, meydana getirdiğim orduları sendeleten bir engel var: Türklerin yaşayan hatıraları! Üç-dört yüzyıl önce her kudreti ve her milleti yenen Türkler, şimdi de silinmez hatıralarıyla her teşebbüsü sendeletiyorlar. Hemen her yürekte bu korkuyu seziyorum. Demek ki yalnız Türkleri değil, onların tarihini de yenmek lazım. Bu durumda ben, Türklerin düzinelerle milleti idare etmelerindeki sırrı da anlıyorum. Onlar milletleri bir kere yeniyor fakat kazandıkları zaferleri ruhlara ve nesillere nakşedebiliyorlar.   M. Montecuccoli (Avusturyalı Komutan)
  Kategoriler  

Erken Cumhuriyet ve Bilim
Erken Cumhuriyet ve Bilim

Osman Bahadır
Uzayın Keşfi
Uzayın Keşfi

Felicity Trotman
E-Tarih.org
farkedermi@Web
Kütüphane
 
 
Yurt Bilgisi

d Kategorisi   Sosyal Tarih
d Kitap İsmi : Yurt Bilgisi
d Yazarı : Abdülbaki Gölpınarlı
d Yayın Evi : KAYNAK YAYINLARI
d Yayın Tarihi :

 
Atatürk Türkiyesinin ilkokul beşinci sınıflarında 1927-1928 yılından başlayarak okutulan Yurt Bilgisi kitabı, ilkokul çocuklarına ders olmaktan öte, Cumhuriyet'in nasıl bir millet, nasıl bir hükümet, meclis, milletvekili, bakan sorularına verdiği yanıttır.

Yalnızca öğretmenler, öğrenciler için değil, bugünün yönetici ve siyasetçileri için de bir ders kitabıdır. Cumhuriyetimiz'in temeline konan harcı ve 80 yılda geçirdiği irkitici değişim sürecini saptamak açısından bir belge niteliğindedir.

SİTE:www.kitapyurdu.com


Yayın Yılı: 2007 İthal Kağıt 133 sayfa 13,5x19,5 cm Karton Kapak ISBN:9753434871 Dili: TÜRKÇE
 
 
Yorumlar
  Yorum Ekle
 
www.e-tarih.org
Sitemiz bilgilendirme amaçlıdır, kesinlikle ticari bir amaç gütmemektedir.
Bu sayfa En iyi 1024x768 boyutlarında Görüntülenmektedir. E-Tarih.org - Farkedermi@WebTeam